News

RODO – PRZESTRZEGAMY NOWYCH PRZEPISÓW!

2018-05-25

RODO – Przestrzegamy nowych przepisów!

 

Drogi Kandydacie / Użytkowniku / Kliencie,

W dniu dzisiejszym, 25 maja 2018 r. weszły w życie nowe przepisy o ochronie danych osobowych tzw. RODO. Jesteśmy gotowi!

Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas niezwykle ważne. Spełniając najwyższe standardy w zakresie ich przetwarzania przygotowaliśmy dla Ciebie kilka niezbędnych informacji które w przystępny sposób wyjaśnią Ci w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane, jak dbamy o ich bezpieczeństwo oraz jakie masz związane z tym prawa.

 

KTO JEST ADMINISTRATOREM TWOICH DANYCH OSOBOWYCH?

Administratorem Twoich danych osobowych jest firma HR Internal Consultants Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-765), Wilanowska 7A/32 (dalej: „HRIC”).

 

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ, ŻEBY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI O PRZETWARZANIU TWOICH DANYCH OSOBOWYCH?

Napisz do wyznaczonego przez nas administratora / inspektora danych osobowych. Oto jego dane kontaktowe:

 • adres e-mail: hricinfo@hric.pl,
 • adres pocztowy: Inspektor Ochrony Danych HRIC, Wilanowska 7A/32, 02-765 Warszawa.

   

   

  JAKI JEST CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA TWOICH DANYCH OSOBOWYCH?

  Twoje dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usług świadczonych przez Nas za pośrednictwem naszych konsultantów rekrutacji / doradców HR oraz strony www.hric.pl. W celu złożenia swojej aplikacji w procesie rekrutacyjnym lub skorzystania z naszych poszczególnych usług, niezbędne jest podanie następujących danych osobowych:

   

  Konto w aplikacji rekrutacyjnej HRIC (rejestracja):

  • zakres: imię, nazwisko, login, adres e-mail, informacje dotyczące profilu kompetencyjnego i doświadczenia zawodowego,
  • podstawa prawna: zgoda,
  • okres przechowywania danych: do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu wobec takiego przetwarzania.

   

  Usługi HR (zapytanie):

  • zakres: imię, nazwisko, stanowisko, login, adres e-mail,
  • podstawa prawna: realizacja umowy,
  • okres przechowywania danych: przez czas trwania umowy.

    

    

   CZY TWOJE DANE TRAFIĄ POZA EUROPEJSKI OBSZAR GOSPODARCZY?

   Twoje dane osobowe będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do firm zagranicznych dla których świadczymy usługi rekrutacyjne i doradcze w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską.

    

   KTO JEST ODBIORCĄ DANYCH?

   Twoje dane przekazujemy tylko naszy Klientom / Pracodawcom, podmiotom współpracującym z nami na podstawie umowy o świadczenie usług HRM, które to umowy zawierają ścisłe klauzule o zachowaniu Twoich danych w poufności, przez wyznaczonych do współpracy z nami pracowników (najczęściej działu HR).

    

   JAKIE UPRAWNIENIA TOBIE PRZYSŁUGUJĄ?

   Dane osobowe przechowywane dla celów realizacji naszych usług będą przechowywane i przetwarzane do czasu cofnięcia przez Ciebie zgody na ich przetwarzanie bądź żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także żądania ich przeniesienia.

   Masz prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

   W przypadku wyrażenia przez Ciebie zgody na przetwarzanie danych osobowych, masz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

   Nie przetwarzany Twoich danych osobowych dla celów przesyłania informacji handlowych oraz marketingu bezpośredniego.

    

   ZGODA NA PRZETWARZANIE TWOICH DANYCH

   Jeżeli wykorzystanie przez nas Twoich danych nie jest konieczne do realizacji umowy, realizacji obowiązku prawnego lub nie stanowi naszego prawnie uzasadnionego interesu, wówczas możemy prosić Cię o wyrażenie zgody na określone sposoby wykorzystania danych. Udzieloną zgodę w każdej chwili możesz wycofać, co nie będzie wpływać na zgodność z prawem wykorzystania Twoich danych przed cofnięciem takiej zgody.

   Podanie danych osobowych i innych informacji na temat Twojego potencjału jest dobrowolne.

    

   PRAWO DO WNIESIENIA SKARGI

   Jeżeli uważasz, że przetwarzanie przez nas Twoich danych narusza przepisy prawa, masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

    

   PROFILOWANIE

   Czy przetwarzamy Twoje dane osobowe automatycznie (w tym poprzez profilowanie) w sposób wpływający na Twoje prawa?

   Twoje dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany (w tym w formie profilowania), jednakże nie będzie to wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację.

   Profilowanie przez nas Twoich danych osobowych polega na przetwarzaniu Twoich danych (również w sposób zautomatyzowany), poprzez wykorzystywanie ich do oceny niektórych informacji o Tobie, w szczególności do analizy lub promowania Twojego potencjału zawodowego u Pracodawców, których rozważasz podczas zmiany zawodowej.

    

   Dziękujemy za zaufanie i życzymy powodzenia w dalszej karierze lub współpracy z nami!

   Pozdrawiamy,
   Zespół HRIC

Return